21 Jun 2018
22 Jun 2018
Accor Accor
New interior design of Mercure Kasprowy Hotel

New interior designof Mercure Kasprowy Hotel

Atrakcje Zakopanego, których jeszcze nie znacie!

Wycieczki po Tatrzańskich szlakach, spacery Krupówkami czy odwiedziny w willach w stylu zakopiańskim to atrakcje, które dobrze zna każdy turysta. Jeśli chcecie wyjść poza główny nurt turystyczny i poznać Zakopane jeszcze lepiej mamy dla Was kilka wskazówek!

Zakopiańska dawka kultury

Muzeum Tatrzańskie zlokalizowane  przy Krupówkach pełne jest dzieł sztuki, eksponatów etnograficznych charakterystycznych dla Podhala, Spiszu i Orawy oraz skał, minerałów i elementów florystycznych i faunistycznych. Najciekawsze rzeczy znaleźć jednak można w filiach muzeum na wystawach czasowych. W okresie wakacyjnym szczególnie polecamy trzy  z nich:

  • „Nineczka i Witkacy. Zginiemy marnie oboje bez siebie. Jadwiga z Unrugów i Stanisław Ignacy Witkiewiczowie” – wystawa poświęcona małżeństwu Witkiewiczów w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich
  • „Bronisław Piłsudski (1866-1918) – niezwykły brat marszałka” - wystawa w Willi Oksza
  • „Grzegorz Pecuch - moje rzeźby rosną w lesie” – wystawa w Galerii Władysława Hasiora

Ciekawym kulturalnym punktem na mapie zakopanego jest też Miejska Galeria Sztuki oraz wystawa pt. „Artyści Zakopiańscy”. Podczas tej wystawy pokazane zostaną praktycznie wszystkie sztuki plastyczne od malarstwa przez rzeźbę, grafikę, tkaninę, rysunek, aż po fotografię. Prezentowane dzieła wykonane zostały przez różne pokolenia artystów, a dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Tatrzańskiego  wystawie „Artyści Zakopiańscy 2016” będzie towarzyszyć także ekspozycja prac najwybitniejszych współczesnych polskich artystów. Zobaczyć więc można prace m.in. Tadeusza Brzozowskiego, Władysława Hasiora i Antoniego Rząsy, którzy swoje życie i twórczość związali z Zakopanem.

Bogactwo regionalnych smaków

W Zakopanem jest zatrzęsienie restauracji regionalnych, ale nie każda zasługuje na miano godnej polecenia. Z czystym sumieniem możemy Wam polecić restaurację Góralska Tradycja, znajdującą się na pasażu Fashion Street Krupówki 29. Jest to miejsce wyjątkowe,  gdzie kuchnia regionalna pokazana jest w zupełnie nowym, nietuzinkowym wydaniu. Szefem Kuchni w Góralskiej Tradycji jest  Dariusz Siciarz, jeden z najlepszych kucharzy na Podhalu – to właśnie on dba o to, by każe serwowane w tu danie dostarczało wyjątkowych wrażeń smakowych i wizualnych. Restauracja znajduje się na piętrze, na parterze natomiast mieści się świetna cukiernia serwująca doskonałe wypieki i desery. Piękne, regionalne wnętrza utrzymane w stylu zakopiańskim, miła atmosfera i najwyższa jakość serwowanych potraw sprawiają, że wizyta w Góralskiej Tradycji to naprawdę świetny pomysł. Więcej informacji znajdziecie na www.goralskatradycja.pl

Komfortowe zakupy

Zakupy to nieodłączna część wakacji. Przede wszystkim szukamy pamiątek i upominków dla bliskich, warto też jednak skorzystać z promocji i cenowych okazji, zwłaszcza jeśli dotyczą one znanych, luksusowych marek. Komfortowe i pełne atrakcyjnych okazji zakupy zrobić można na Fashion Street Krupówki 29. Jest to piękny pasaż mieszczący się na jednej z bocznych uliczek od słynnych Krupówek. Znaleźć tu można butiki z luksusowymi markami, jak Carolina Herrera czy Purificacion Garcia. Znajduje się tu również Galeria pod Makiem – miejsce słynące z przepięknych, regionalnych dzieł sztuki! Więcej informacji na www.krupowki29.pl  

Tatry z wygodnego fotela

Jeśli jesteś ciekaw historii Zakopanego, a przy tym kusi Cię chwila wytchnienia z książką w ręku mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Tatrzański Park Narodowy, z myślą o tych, którzy w ciszy i spokoju chcą zgłębiać wiedzę o Tatrach, przygotował wyjątkowe miejsce – czytelnię. Jest to jasne i przytulne wnętrze, gdzie można bez reszty oddać się interesującej lekturze ze zbiorów Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Rodzinne folkowe warsztaty

Muzeum Tatrzańskie wychodzi z ciekawą propozycją dla rodziców z dziećmi proponując udział w warsztatach plastycznych. Jest to czas na rozmowy i poznawanie folkloru i sztuki Zakopanego. Wykonane przez dzieci rękodzieło będzie też wyjątkową pamiątką z wakacji. Zajęcia odbywają się w Willi Oksza w każdą środę i sobotę. Szczegóły tutaj: http://www.muzeumtatrzanskie.com.pl/?strona,doc,pol,glowna,1376,0,1722,1,1376,ant.html

Muzyka pod Tatrami

Wakacje w Zakopanem to również wielka, muzyczna uczta. Lato obfituje w kilka różnych festiwali muzycznych! Wielbiciele muzyki klasycznej powinni odwiedzić Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, zainteresowani tradycjami muzycznymi z najdalszych zakątków świata -   Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich a dla tych, którzy wolą muzykę rozrywkową, w każdy weekend na Gubałówce odbywają się koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej w ramach HejFest!

 

To tylko kilka sposobów na ciekawe wakacje w Zakopanem. Więcej informacji czeka na Was w naszym Guest Relations, gdzie nasi pracownicy z przyjemnością i profesjonalizmem pomogą Wam zorganizować czas dokładnie tak, jak lubicie!

In the heart  of the Tatra mountains

In the heart of the Tatra mountains

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close