21 Jun 2018
22 Jun 2018
Accor Accor
New interior design of Mercure Kasprowy Hotel

New interior designof Mercure Kasprowy Hotel

Droga do Zakopanego prostsza niż myślisz!

Znana Zakopianka cieszy się złą sławą drogi, której pokonanie może przysporzyć trudności. Na szczęście, znając kilka przydatnych objazdów, możemy dojechać do hotelu Kasprowy bez stania w korkach i szybciej cieszyć się urokami wakacji. Dbając o komfort naszych Gości podpowiadamy, jak pokonać Zakopiankę szybko i przyjemnie.

Pierwsze wyzwanie – „światła w Skomielnej”

Gdy wyjechaliśmy z Krakowa, pierwsze poważne utrudnienia mogą nas spotkać w Skomielnej Białej, gdzie bardzo często tworzą się korki w okolicach skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Mamy tutaj dwa warianty objazdu, krótszy omijający jedynie krótki odcinek Zakopianki od Skomielnej Białej do Rabki oraz dłuższy.

Krótszy objazd rozpoczynamy już w Skomielnej. Na skrzyżowaniu ze światłami skręcamy w lewo (kierunek Nowy Sącz), przejeżdżamy przez Skomielną Białą i po chwili dojeżdżamy do Rabki, gdzie możemy ponownie wjechać na Zakopiankę. Powrót  na główną drogę może nastąpić na skrzyżowaniu z drogą w kierunku przejścia granicznego w miejscowości Chyżne lub w Chabówce. Jeśli mamy przeświadczenie, że na dalszym odcinku również czekają nas utrudnienia, zamiast wjeżdżać na Zakopiankę w Chabówce, możemy kontynuować drogę przez Czarny Dunajec. Pozwoli nam to uniknąć również korków w okolicach Nowego Targu oraz sam wjazd do Zakopanego, ale więcej o tej drodze za chwilę.

Dłuższym wariantem objazdu, jest ten przez Mszanę Dolną. Aby wjechać na tą trasę w miejscowości Lubień zjeżdżamy z drogi S7 na drogę nr 968 i jedziemy przez Kasinkę Małą, Mszanę Dolną aż dojedziemy do Rabki, gdzie możemy wrócić na Zakopiankę lub ponownie wybrać wariant przez Czarny Dunajec.

Utrudnienia na odcinku Nowy Targ – Zakopane

Jesteśmy już coraz bliżej celu lecz przed nami most w Białym Dunajcu i wjazd do Zakopanego. Aby nie trafić na przeszkody w tych miejsach warto obrać drogę przez Czarny Dunajec. Wybierając ten wariant najlepiej już w Chabówce zjechać w stronę Czarnego Dunajca na drogę 958. W ten sposób nie nadkładamy zbyt wielu kilometrów, a omijamy również Klikuszową i wjazd do Nowego Targu, gdzie też mogą pojawić się korki. Jeśli jednak już minęliśmy Chabówkę możemy odbić w kierunku Czarnego Dunajca w Nowym Targu. Wybierając wariant przez Czarny Dunajec oraz Kościelisko do Kasprowego dojedziemy szybciej, bez potrzeby przejazdu przez najbardziej zatłoczone ulice Zakopanego.

Ominąć sam Biały Dunajec możemy jeszcze przez Ząb. W tym przypadku skręcić należy w Szaflarach, po przejechaniu torów kolejowych kierować się trzeba na Bańską Wyżną, a następnie Ząb. Wybierając tą drogę na Zakopiankę wrócimy w Poroninie.

Ostatnim wariantem objazdu jest ten przez Białkę Tatrzańską i Bukowinę Tatrzańską, drogą 47 a następnie przez Wierch Poroniec do Zakopanego (droga wojewódzka 960). Ten wariant, chociaż bardzo atrakcyjny jeśli chodzi o widok na Tatry, jest nieco dłuższy. Aby rozpocząć objazd w ten sposób w Nowym Targu skręcamy w kierunku Nowego Sącza, a następnie na rondzie skręcamy w prawo w kierunku Białki Tatrzańskiej. Jedziemy tą drogą cały czas, aż do Wierchu Poroniec, gdzie skręcamy w prawo w kierunku Zakopanego.

 

Do zobaczenia w Kasprowym!

In the heart  of the Tatra mountains

In the heart of the Tatra mountains

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close