21 Jun 2018
22 Jun 2018
Accor Accor
New interior design of Mercure Kasprowy Hotel

New interior designof Mercure Kasprowy Hotel

Górskie wędrówki, czyli kilka wskazówek jak się przygotować na wakacje w Zakopanem

Wakacje tuż, tuż, a jeśli spędzacie je w Zakopanem to na pewno myślicie o górskich wędrówkach. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek jak przygotować siebie i nasze pociechy do wakacji w Tatrach.

Hotel Kasprowy to świetna baza wypadowa w góry! jeszcze przed przyjazdem warto rozważyć i dobrać właściwe trasy spacerów i wycieczek, które będą odpowiednie dla naszych dzieci i nas samych.

W góry z dziećmi

Z młodszymi dziećmi, które nadal wymagają transportu wózkiem do dyspozycji mamy przede wszystkim niższe partie gór, czyli dolinki. Wybór na szczęście jest spory, wśród nich Dolina Kościeliska, Chochołowska, Strążyska, Białego, Morskie Oko oraz dolinki po słowackiej stronie, tuż za przejściem granicznym na Łysej Polanie. Na nieco dłuższe trasy z małym dzieckiem dobrą alternatywą jest nosidło. Z takim ekwipunkiem możemy zdecydować się np. na malowniczą wycieczkę na Halę Gąsienicową przez Dolinę Jaworzynki. Jeśli nie posiadacie nosidła możecie skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu górskiego np. w Kuźnicach.

Podstawowy ekwipunek

Idąc w góry zadbać trzeba przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort!

Po pierwsze nie zapomnijcie o porządnym obuwiu. Najlepiej takim, które po pierwsze zabezpieczy kostkę, a po drugie będzie oddychało i zapewniało komfort stopom. Pamiętajcie, że lepiej zabrać buty, w których wcześniej już chodziliśmy. Nowe buty często skutkują otarciami i odciskami, a to utrudni lub nawet uniemożliwi kolejne wędrówki.

Kolejnym punktem na naszej liście jest odpowiednia odzież. W góry koniecznie trzeba zabrać coś co ochroni nas przed deszczem i zabezpieczy w razie nagłego ochłodzenia. W Tatrach spadek temperatury może nastąpić bardzo szybko. Jeśli chodzi o ubrania to lepiej jest zabrać kilka cieńszych sztuk odzieży i zastosować znaną metodę „na cebulkę”, niż jedną grubą rzecz. Cienkie ubrania są przede wszystkim lżejsze, zajmują mniej miejsca, a w razie przemoczenia szybciej wyschną. Latem dobrze sprawdza się bielizna i koszulki odprowadzające wilgoć na zewnątrz - to zdecydowanie podnosi komfort wędrówki.

Dobrym pomysłem jest również zabranie kijków trekkingowych.  Podczas spacerowania zapewnią nam lepszą równowagę i wsparcie przy pokonywaniu górskich szlaków.

Ostrożnie ze słońcem!

Kremy z filtrem kojarzą się przede wszystkim z wyjazdami nad morze, ale w górach są one jeszcze bardziej przydatne. Na tatrzańskich szlakach słońce potrafi operować bardzo mocno i tylko kremy z filtrem uchronią nas przed poparzeniem. Jeśli mowa o słońcu to pamiętajmy również o nakryciach głowy i okularach przeciwsłonecznych. Wybrać należy takie dobrze osłaniające oczy, mocno trzymające się na twarzy. Jeśli zależy ci na okularach przeciwsłonecznych ze szkłami odpornymi na uderzenia, wybierz szkła wykonane z poliwęglanu.

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Jeśli już mowa o bezpieczeństwie to pamiętajcie aby zawsze sprawdzać prognozę pogody przed wyjściem a samą wycieczkę zaplanować z głową, adekwatnie do swoich możliwości i umiejętności. Warto również przed wyjściem w góry poinformować o tym fakcie pracowników Recepcji. Polecamy rozważyć również zakup ubezpieczenia turystycznego obejmującego turystykę górską.

Jadąc do Zakopanego nie możemy jednak zapomnieć o sprzęcie pływackim. W ramach oferty „Lato pełne atrakcji” w Hotelu Kasprowym oferujemy nielimitowany wstęp na Kąpielisko termalne na zewnątrz oraz kryty basen hotelowy, zatem wszelkie dmuchane materace, kółka i popularne, naramienne „motylki” bardzo się przydadzą!

 

In the heart  of the Tatra mountains

In the heart of the Tatra mountains

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close