21 Jun 2018
22 Jun 2018
Accor Accor
New interior design of Mercure Kasprowy Hotel

New interior designof Mercure Kasprowy Hotel

Kolorowa jesień w Zakopanem

Jesień w Tatrach to prawdziwie sielankowy czas błogiego wypoczynku oraz górskich wędrówek w ciszy i spokoju.  Często zdarzają się ciepłe i słoneczne dni, ale bez męczącego upału, co sprzyja górskiej aktywności. Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na jesienny relaks w Tatrach!

Tatrzańskie wojaże

Jesień to wprost idealny czas na tatrzańskie wędrówki. Szlaki są o wiele mniej zatłoczone niż latem, dzięki czemu można się delektować wspaniałymi widokami w kojącej ciszy i spokoju. Jesienią nawet wycieczka nad  Morskie Oko czy do Doliny Strążyskiej będzie przebiegała spokojniej niż w wakacje. Uroku spacerom dodają ciepłe, jesienne kolory – to właśnie o tej porze roku Czerwone Wierchy przybierają barwę, od której są nazwane.

Podhale na rowerze

Jesień to także dobry czas dla rowerzystów. Zakopane i okoliczne miejscowości coraz bardziej otwierają się na rowerzystów, w związku z czym powstaje coraz więcej tras rowerowych, między innymi te w okolicach Czarnego Dunajca, prowadzące aż na Słowację.

Amatorzy kolarstwa grawitacyjnego mogą skorzystać z tras zjazdowych w okolicy Polany Szymoszkowej lub na Harendzie. W obu miejscach znajdują się wygodne wyciągi krzesełkowe, które zabiorą rowerzystów na górę.

Jesienne smaki

W kuchni Restauracji Alpejskiej jesień to czas wyjątkowych dań z dziczyzny, która jest wiodącym motywem w stworzonej przez naszą Szefową Kuchni sezonowej wkładce do menu.

W ramach zimnej przekąski Alpejska proponuje delikatną, siekaną polędwicę ze strusia podaną z marynowanymi borowikami. Jest to idealny wstęp do kolejnego dania – kremowej zupy z rydzy z aromatem trufli, z prażonymi kasztanami i chipsem jarmużu. Zwieńczeniem jesiennej propozycji jest danie główne, czyli stek z daniela sous-vide w sosie z czerwonego wina i owoców leśnych podany z puree z dyni i batatów

Jesienna oferta specjalna!

Jeśli planujecie jesienny relaks w Zakopanem koniecznie sprawdźcie wyjątkową, jesienną ofertę! Szczegóły oferty znajdziecie TUTAJ

In the heart  of the Tatra mountains

In the heart of the Tatra mountains

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close