21 Jun 2018
22 Jun 2018
Accor Accor
New interior design of Mercure Kasprowy Hotel

New interior designof Mercure Kasprowy Hotel

Magia Świąt, czyli kilka słów o zapachach, potrawach i dekoracjach…

Święta Bożego Narodzenia to czas zupełnie wyjątkowy, czas który najchętniej spędzamy tylko w gronie najbliższych, nie myśląc o pracy ani o pędzie życia codziennego. Jeszcze milej będzie jeśli zadbamy o odpowiednią oprawę i atmosferę świąt.

W Hotelu Kasprowy Boże Narodzenie to nasz ulubiony okres w roku, dlatego staramy się, by w ten wyjątkowych czas wszyscy nasi Goście poczuli się u nas wspaniale, mogąc cieszyć się odpoczynkiem i mile spędzonym czasem z rodziną.

Kuchenne rewolucje Szefowej

 Nasza Szefowa Kuchni już kilka tygodni przed Świętami obmyśla szczegóły świątecznego menu. Wszak dania te powinny być tradycyjne, takie jakie pamiętamy z wigilii u naszych babć, ale też oryginalne, by ich wyjątkowy smak zapadł nam w pamięci.  Jak mówi Szefowa Kuchni, Zofia Listoś, największą radość sprawia jej przygotowywanie świątecznych słodkości, czyli tradycyjnych makowców, serników, keksów, pierników i babek, które roztaczają wokół siebie boski aromat skórki pomarańczowej, goździków, cynamonu, wanilii i orzechów. Przy przedświątecznych przygotowaniach zapachy te rozchodzą się po całym hotelu i radośnie przypominają, że Święta są coraz bliżej.

Dekoracji czar

Świąteczną atmosferę podkreślają piękne dekoracje, pachnące lasem choinki, migoczące światełka oraz dźwięki kolęd i pastorałek wygrywane przez góralską kapelę na powitanie Gości. Za dekorację hotelu odpowiada cały sztab osób, które ze szczególną dbałością o każdy najdrobniejszy detal ubierają choinki, ręcznie przygotowują stroiki na świąteczne stoły, zawieszają girlandy oraz sprawdzają każdą żaróweczkę w oświetleniu zewnętrznym hotelu. Wszystko po to aby zachwycić Gości przybywających na te najpiękniejsze ze Świąt.

Prezentów moc

Boże Narodzenie to czas wzajemnego obdarowywania się, dlatego podczas naszej Wigilii pojawi się (przybywając prosto z Laponii) najprawdziwszy Święty Mikołaj, który obdaruje prezentami wszystkie grzeczne dzieci. My również przygotowaliśmy dla naszych miłych Gości drobne upominki, które czekać będą w pokoju. W tajemnicy zdradzimy, że nasza Szefowa Kuchni miała w ich przygotowaniu swój udział!

Atrakcje inne niż wszystkie

Dopełnieniem świątecznego odpoczynku są atrakcje, jakie dla Państwa przygotowaliśmy. W planach mamy między innymi tradycyjny, góralski kulig z regionalnym poczęstunkiem! To fantastyczna okazja do zabawy w góralskim stylu. Doskonałym pomysłem na relaks są także koncerty w Barze Panorama, gdzie przy smacznych przekąskach i ulubionych napojach cieszyć się można starannie wyselekcjonowaną muzyką w wykonaniu profesjonalnych artystów. Najmłodsi w tym czasie z pewnością z radością oddadzą się zabawie w Mini lub Junior Klubie.  

Ciepłe wspomnienia zabrane do domu

Po pięknym, bożonarodzeniowym pobycie w Kasprowym nadejdzie czas powrotu do domu! Wracamy bogatsi o fantastyczne wspomnienia, wypoczęci i pełni energii na kolejne miesiące. Podpowiemy Wam, jak przedłużyć świąteczny klimat przygotowując wyjątkową, świąteczną girlandę. 

Potrzebne materiały:

  • Gruby, skręcany sznurek
  • Kilka szyszek sosnowych
  • Ususzone plastry pomarańczy
  • Goździki
  • Kilka lasek cynamonu
  • Czerwona wstążka
  • Pistolet z klejem

Sposób wykonania:

Po pierwsze przygotuj ozdoby! W plasterki pomarańczy wbij po kilka goździków i przepleć je czerwoną wstążka. Laski cynamonu również zawiąż wstążką – pojedynczo lub w parach. Szyszki sosnowe przyklej (za pomocą pistoletu z klejem) w regularnych odstępach, a pomiędzy nimi, za pomocą wstążek, przywiąż plastry pomarańczy i laski cynamonu.

Girlandę możemy umieścić na choince, na kominku, nad drzwiami czy innym wybranym miejscu. Oprócz pięknego wyglądu nasza girlanda będzie również zapewniać piękny, świąteczny zapach w całym domu.

 

Wesołych Świąt!

In the heart  of the Tatra mountains

In the heart of the Tatra mountains

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close