21 Jun 2018
22 Jun 2018
Accor Accor
New interior design of Mercure Kasprowy Hotel

New interior designof Mercure Kasprowy Hotel

Najpiękniejszy widok na Tatry, czyli spacer szczytem Gubałówki

Gubałówka to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które wszyscy kojarzą. Jednak, czy aby na pewno poznaliście wszystkie jego atuty i ciekawe zakątki?

Plan wycieczki

Naszą wycieczkę możemy rozpocząć  praktycznie zaraz po wyjściu z Hotelu Kasprowy, skąd udajemy się na dolną stację kolejki linowej na polanie Szymoszkowej. Przejście z hotelu do kolejki zajmie jedynie kilka minut, a wygodna kolej krzesełkowa zabierze nas na szczyt Gubałówki, który stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych w Zakopanem. Następnie możemy ruszyć spacerem w stronę kolejki terenowej. Po drodze możemy zobaczyć uroczą, drewnianą Kapliczkę Matki Bożej Różańcowej zbudowaną z wdzięczności za ocalenie życia w czasie II Wojny Światowej. Idąc w przeciwnym kierunku możemy dojść aż do Butorowego Wierchu, gdzie również jest wyciąg krzesełkowy. Droga łącząca górne stacje kolejki na Butorowym Wierchu oraz stację kolejki terenowej PKL, należy do Szlaku Papieskiego, upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w Zakopanem.
Po zakończeniu spaceru możemy ponownie wykorzystać kolej linową na polanie Szymoszkowej i zjechać na dół bezpośrednio pod hotel lub skorzystać z innej kolejki.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Na szczycie Gubałówki każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli mogą skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, podczas gdy dzieci będą się wspinać w jednym z parków linowych, jeździć na quadach lub korzystać z innych atrakcji. Na Gubałówce można również przejechać się regionalną dorożką, a także  kupić pamiątki i upominki.

Widoki grzechu warte

Z Gubałówki możemy podziwiać całą kotlinę zakopiańską, Wielką Krokiew i mniejsze skocznie oraz oczywiście majestatyczną panoramę Tatr. Od lewej widzimy Tatry Bielskie, Wysokie oraz długie pasma Tatr Zachodnich. Z Gubałówki rozciąga się również widok nie tylko na całe Podhale ale także na Pieniny, Gorce i Beskid Żywiecki.

Wycieczka dla każdego

Proponowana wycieczka należy do łatwych i z pewnością może być polecana wszystkim bez względu na wiek. Ci bardziej ambitni zamiast korzystać z kolejek, mogą na szczyt Gubałówki dotrzeć pieszo. Piesze zdobycie szczytu zajmie około półtorej godziny. Jest to doskonały sposób na spędzenie wakacyjnego popołudnia w Zakopanem! Resztę dnia zapełnią atrakcje przewidziane w naszej ofercie Lato pełne atrakcji!

In the heart  of the Tatra mountains

In the heart of the Tatra mountains

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close