21 Jun 2018
22 Jun 2018
Accor Accor
New interior design of Mercure Kasprowy Hotel

New interior designof Mercure Kasprowy Hotel

Super wakacje z dziećmi na pokładzie!

Udane rodzinne wakacje bywają wyzwaniem! Niełatwo jest wybrać atrakcje równie ciekawe dla dzieci jak i dla dorosłych. Na szczęście Zakopane to miejsce pełne fantastycznych atrakcji dla całej rodziny!  

Nauka i zabawa

Od niedawna ponownie dostępne dla turystów jest Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nowe atrakcje sprawiają, że jest to świetne miejsce zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych. Oprócz możliwości podziwiania zwierząt żyjących na co dzień w Tatrach, do dyspozycji zwiedzających oddana została interaktywna sala edukacyjna, sala kinowa z filmami 3D o Tatrach oraz rekordowa makieta Tatr. Dzieci będą miały szansę zagrać w gry edukacyjne, nauczyć się jak odróżniać skały występujące w Tatrach, zobaczyć serię trójwymiarowych zdjęć przedstawiających w makroskali rośliny czy owady występujące w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz obejrzeć serię krótkich filmików edukacyjnych. Sala edukacyjna pozwala w przyjemnych i ciekawych okolicznościach przyswoić kilka ciekawych informacji i jest przy tym fantastyczną zabawą dla całej rodziny!

Przygoda na wysokości

Parków linowych w Zakopanem jest kilka i większość z nich ma kilka tras dostosowanych dla dzieci w różnym wieku. Tym najmłodszym mogą towarzyszyć rodzice lub doświadczony trener, który pokaże jak prawidłowo poruszać się po przeszkodach i jakie są najważniejsze elementy bezpieczeństwa. Park linowy to świetna zabawa dla dzieciaków – nie tylko dostarcza wielu emocji ale jest też okazją do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu!

 Wycieczki piesze

Jeśli chodzi o piesze wycieczki trzeba wziąć pod uwagę możliwości dzieci oraz to, czy trasę będziemy pokonywać tylko pieszo czy jednak musimy zabrać wózek. Najwygodniejsza dla wózków jest Dolina Chochołowska - asfaltowa droga aż do Polany Huciska nie sprawia najmniejszych kłopotów dla tego typu pojazdów. Do tego samego punktu dojeżdża również kolejka traktorowa „Rakoń”, która może być dodatkową atrakcją. Z polany Huciska do Polany Chochołowskiej również dotrzemy bez problemu po kamienistej, ale raczej łatwej drodze. Jeśli dzieciaki są już starsze spacer możemy zamienić na rowery i w ten sposób pokonać całą dolinę.

Kolejną, równie dostępną, doliną jest Kościeliska. Szlak jest kamienisty, ale wózek bez problemu przejedzie aż do schroniska na Hali Ornak.

Z wózkiem wybrać się możemy także do Morskiego Oka. Szlak z Palenicy Białczańskiej jest dość długi i męczący, ale widok na to tatrzańskie jezioro oraz masywne szczyty ponad nim wynagrodzi trudy wędrówki.

Alternatywą dla wózka może być nosidło górskie, które pozwoli nam zabrać pociechy na trudniejsze szlaki, na przykład Halę Kondratową czy Wiktorówki. Są to miejsca bardzo urokliwe ale niestety możemy mieć problem żeby dostać się tam z wózkiem. Nosidła wypożyczyć można np. w Kuźnicach.

Aby móc rzucić okiem na bardziej wysokogórskie widoki i nie zmęczyć się przy tym polecamy wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Już sama przejażdżka może stanowić niecodzienną atrakcję, a widoki na górze są zniewalające.

Wodne szaleństwo pod Tatrami

W upalne lato nie ma nic lepszego niż wodne szaleństwo. Najlepiej w miejscu, które oprócz zabawy w wodzie i na zjeżdżalniach zapewnia przepiękny widok na panoramę Tatr! Idealnym miejscem jest kąpielisko geotermalne na Polanie Szymoszkowej. Podczas gdy dzieci bawić się będą na zjeżdżalniach wodnych rodzice z pewnością znajdą chwilę na porządną porcję relaksu!

Jak zaplanować atrakcje?

Najprostszym sposobem na zapewnienie sobie idealnych i bezpiecznych atrakcji na lato jest wybranie bogatej w rozrywki oferty LATO PEŁNE ATRAKCJI. Korzystając z tego pakietu popłyniemy pontonami na raftingu po Dunajcu, spróbujemy jazdy konnej, wyjedziemy na Kasprowy Wierch i szczyt Gubałówki. Oferta zawiera również nielimitowany wstęp na kąpielisko geotermalne, codzienne obiadokolacje tematyczne oraz piknik rodzinny w Karczmie Kasprowy Przycup.

 

Życzymy udanego pobytu!

In the heart  of the Tatra mountains

In the heart of the Tatra mountains

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close