16 lis 2018
17 lis 2018
Accor Accor
Atrakcje zimowe Raj dla narciarzy

Atrakcje zimoweRaj dla narciarzy

Zimowe Popularna stacja narciarska

Sześcioosobowa kolejka biegnie na szczyt Gubałówki i wynosi na trasę dla doświadczonych i spragnionych dreszczy emocji narciarzy. Mniejsza kolej zadowoli tych, którzy dopiero szlifują swoje umiejętności. KidsPark Szymoszkowa dysponuje wyciągiem taśmowym dla najmłodszych, gdzie mogą poznawać sporty zimowe pod opieką fachowego instruktora. Do wyciągu z naszego Hotelu bez problemu dojdziesz w butach narciarskich! 

Zimowe szaleństwo dla całej rodziny

Zakopane jest świetnym miejscem do spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zimowe ferie czy wolny weekend to idealna okazja do zorganizowania rodzinnego wypadu. Wiele atrakcji czeka zarówno na miłośników wszelkiego rodzaju aktywności, jak i odwiedzających preferujących bardziej relaksacyjny styl wypoczynku. Rodziny z dziećmi znajdą chwilę dla siebie, np. ślizgając się na łyżwach na pobliskich lodowiskach. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu to doskonały pomysł na ciekawe zagospodarowanie dnia. Dla najmłodszych to okazja do zdobycia nowych umiejętności, z kolei dorośli mogą przypomnieć sobie, jak to jest czerpać dziecięcą radość z jazdy lub po raz pierwszy spróbować swoich sił na gładkiej tafli.

Innym pomysłem na spędzenie wolnego czasu wspólnie z bliskimi może być przejażdżka saniami konnymi lub kulig. Takie atrakcje organizowane są najczęściej w pobliżu miasta, a nie w centrum – postępuje się tak głównie ze względu na wygodę uczestników i osób poruszających się po ulicach. Wieczorny kulig z pochodniami i ognisko zwieńczające przejazd to coraz popularniejsza rozrywka wśród turystów odwiedzających Tatry. Warto skorzystać z uroków górskich krajobrazów i zaplanować czas dla całej grupy. Z pewnością nietypową atrakcją okaże się przejazd psim zaprzęgiem. Takie doświadczenie daje możliwość odczuć namiastkę tego, jak z pomocą czworonożnych przyjaciół przemieszczają się mieszkańcy Grenlandii czy innych mroźnych zakątków świata. Razem z husky do zaprzęgu mogą zasiąść zarówno dorośli, jak i dzieci, dlatego na przejazd może wybrać się cała rodzina. 

Na szczycie Gubałówki, na którą można wjechać wyciągiem znajdujących się tuż obok naszego hotelu, znajduje się z kolei centrum śnieżnej zabawy. Snow rafting czy snow tubing to obco brzmiące nazwy? Po wizycie w tym miejscu na pewno przestaną być zagadką. Jazda po białym puchu na pontonie, w torze saneczkowym czy w dmuchanej rurze będzie wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny. Dużo radości i niezapomniane wspomnienia są gwarantowane – każda osoba kochająca białe szaleństwo powinna skorzystać z takiej atrakcji.

 

Dla narciarzy Sportowe wyzwania dla aktywnych

Zakopane to atrakcyjny ośrodek dla wszystkich trzymających formę nawet podczas wypoczynku. Hotel w górach przy wyciągu stwarza wiele możliwości, przyciągając osoby szusujące na nartach oraz zjeżdżające na deskach snowboardowych. 

Tatry to także miejsce idealne na skitouring, czyli wycieczki szlakami turystycznymi w czasie zimy. Praktykowanie takiej formy aktywności wymaga jednak specjalnego sprzętu i niezbędnej wiedzy, dlatego amatorzy nie powinni zapuszczać się w nieznane rejony bez przewodnika. Lepszym początkiem przygody ze śnieżnym sportem będzie narciarstwo biegowe, które z powodzeniem można uprawiać na wielu ścieżkach w okolicy hotelu. Koszty wynajmu sprzętu są niskie, a umiejętności nabywa się bardzo szybko, dlatego nawet dla początkujących okaże się świetną zabawą. Przebywając w Tatrach, nie sposób ominąć przejażdżki skuterem śnieżnym – turyści obecni w Zakopanem mogą wybrać się na godzinną czy całodniową wycieczkę, by zwiedzić także słowacką stronę gór.

Hotel przy stoku narciarskim może stanowić świetną bazę wypadową dla każdego miłośnika zimowego szaleństwa. Dla wszystkich planujących cieszyć się zjazdami nie zabraknie zróżnicowanych pod względem stopnia trudności tras. Biały puch umożliwia zawodowcom i amatorom znalezienie ciekawej formy spędzenia wolnego czasu. Po ciężkim wysiłku hotel Mercure zadba o odpowiedni wypoczynek i zastrzyk energii, potrzebny na kolejne dni pełne wrażeń.

Przystań dla kibiców

W hotelu gościmy również osoby przyjeżdżające kibicować polskim skoczkom podczas zawodów Pucharu Świata. Co roku zakopiańska Wielka Krokiew przeobraża się w miejsce sportowych zmagań i niepowtarzalnej atmosfery. To wydarzenie przyciąga wielu miłośników skoków narciarskich z najdalszych zakątków Polski. Warto odwiedzić miejscowość wśród gór, by móc razem z innymi przeżyć emocjonujące wydarzenie i wspierać Polaków w walce o medale. W tym czasie dobrze jest pomyśleć o noclegu z wyprzedzeniem – w hotelu Mercure czekają wyjątkowe pokoje, sprzyjające wypoczynkowi!