Hotel w Zakopanem w górach – Hotel Mercure Kasprowy
menu

Strefa Relaksu

Pełnia relaksu

z widokiem na Giewont

Strefa Relaksu to unikalne Saunarium, z tężnią solną, saunami fińską, "zakopiańską", infrared i pierwszymi na Podhalu tepidarium oraz caldarium, w połączeniu z surowym górskim klimatem panującym w Zakopanem, pozwalają Gościom na powrót do pełnego dobrostanu fizycznego. 

Tepidarium i caldarium

Temperatura w Caldarium oscyluje w granicach przyjemnych 40°C, dzięki czemu pobyt jest mniej intensywny niż w tradycyjnej saunie parowej, za to tak samo relaksuje i oczyszcza całe ciało. Podczas odpoczynku w tepidarium z podgrzewanymi leżankami delektować się można widokiem na Tatry.

Sauny suche

Doskonale oczyszczają organizm z toksyn, a regularne wizyty poprawiają odporność. W najbardziej klasycznej, drewnianej saunie fińskiej panuje niska wilgotność powietrza i temperatura 100°C. W saunie "zakopiańskiej" temperatura jest nieco niższa a wilgotność trochę większa. 

Tężnia solna

W przytulnym, jasnym pomieszczeniu po gałązkach tarniny spływa solanka, której lecznicze działanie znane jest od wieków. Pierwotnie tężnie służyły do otrzymywania soli kuchennej, dziś tworzą naturalne inhalatoria, które pomagają zredukować dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Łaźnia parowa

W kłębach gorącej pary szybko ustępują wszelkie zgromadzone w ciele napięcia. Już kilkuminutowy seans oczyszcza skórę i koi podrażnione drogi oddechowe. 

Sauna Infrared

Polecana jest zwłaszcza osobom, które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny suchej. Dzięki promiennikom ciepła pobyt w saunie infrared może być dłuższy, a przebywanie w niej korzystnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej i przyspiesza metabolizm. 

SPA Kasprowy – komfort dla wszystkich!

Strefa Aqua i strefa Relaksu są kompleksem basenowo-saunowym, w których każdy z Państwa znajdzie sposób na wypoczynek i regenerację. Abyście Państwo mogli bezpiecznie korzystać z oferowanych dobrodziejstw polecamy przestrzegać kilka reguł.

Strefa Aqua jest miejscem dla każdego, także małych dzieci, które jednak do 13 roku życia mogą w niej przebywać WYŁĄCZNIE pod opieką dorosłych i na ich odpowiedzialność. Dzieci powyżej 13 roku życia mogą przebywać w Strefie Aqua na odpowiedzialność rodziców/opiekunów.

Strefa Relaksu została podzielona na dwie części, aby móc sprostać wymaganiom zarówno wytrawnych saunowiczów jak i tych Gości, którzy rozpoczynają przygodę z wysokimi temperaturami.

Strefa TEKSTYLNA (obowiązuje strój kąpielowy) umożliwia korzystanie z saun:
od 08.00-22.00 - Dorosły 
od 08.00-17.00 - Dzieci 7+
od 17.00-22.00 - Dorosły - strefa ciszy

Strefa NIETEKSTYLNA (wyłącznie bez stroju kąpielowego)
od 08.00-22.00 – Dorosły

W strefie NIETEKSTYLNEJ znajdziecie Państwo bawełniane pareo, które może posłużyć do komfortowego okrycia ciała.

  • we wszystkich saunach obowiązuje zasada siadania na własnym ręczniku i trzymania stóp na własnym ręczniku
  • przed wejściem do sauny należy zdjąć obuwie/klapki
  • przed skorzystaniem z sauny należy skorzystać z prysznica
  • po wyjściu z sauny należy stopniowo schładzać ciało, rozpoczynając od stóp, w kierunku dosercowym, a skończyć na schłodzeniu głowy
  • nie należy korzystać z sauny po obfitym posiłku ani po spożyciu alkoholu
  • nie należy korzystać z sauny po uszkodzeniu skóry
  • osoby przewlekle chorujące uprasza się o skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym
  • sauny są strefą ciszy.

 

Zobacz na mapie
Newsletter
?>
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij